'; ?> OSP Przybiernów z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym - aktualności

aktualności

OSP Przybiernów z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

przybiernow-1.jpg

Z nowego, średniego pojazdu ratowniczo-gaśniczego cieszą się Strażacy-Ochotnicy z Przybiernowa. W sobotę, 18 września, wóz został uroczyście przekazany do służby. Dzięki niemu poprawi się jakość środowiska oraz bezpieczeństwo mieszkańców Przybiernowa.

Do tej pory Strażacy z Przybiernowa jeździli do akcji ponadtrzydziestoletnim Jelczem. Dzięki wsparciu Funduszu możliwy był zakup nowoczesnego wozu z 4000-litrowym zbiornikiem wody i 400-litrowym na środek pianotwórczy. Na wyposażeniu pojazdu jest także linia szybkiego natarcia i maszt oświetleniowy. Wóz kosztował 800 tysięcy złotych, z czego 380 tysięcy zł to dotacja ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Fundusz wspiera Ochotnicze Straże Pożarne w wymianie wozów strażackich na nowe w ramach Ogólnopolskiego Programu finansowania służb ratowniczych, który jest realizowany w ramach Porozumienia między Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, a Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Zakup pojazdów w ramach tego programu jest dofinansowany także ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W tegorocznej edycji Ochotnicze Straże Pożarne mogły ubiegać się o dofinansowanie w kwocie blisko 3,1 mln zł. Łączny koszt zakupu wozów to ponad 6,5 mln zł, w tym środki rządowe przekazane przez #NFOŚiGW w wysokości niemal 2,6 mln zł oraz 0,5 mln zł - #WFOŚiGW w Szczecinie.

W ramach trzech poprzednich edycji Programu Fundusz wsparł finansowo zakup 45 nowych wozów ratowniczo-gaśniczych i 3 łodzi ratowniczych o łącznej wartości 35 mln zł.

Data publikacji 2021-09-20 15:10 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki