'; ?> OSP Wilkowice z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym - aktualności

aktualności

OSP Wilkowice z nowym wozem ratowniczo-gaśniczym

01-wilkowice.jpg

201 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowicach. Nowy wóz został przekazany do służby w piątek, 21.01.2022 r.

- Dzięki pojazdowi Druhowie będą jeszcze szybciej na miejscu akcji ratujących zdrowie i życie ludzi, a także środowisko – mówił podczas przekazania samochodu Marek Subocz - Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Wóz dla OSP Wilkowice został kupiony w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych, który jest realizowany we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, dzięki porozumieniu między Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, a Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Koszt to 760 tys. zł, w tym: 201.000 zł – dotacja z NFOŚiGW i WFOŚiGW w Szczecinie, 259.000 zł – środki z KG PSP i 300.000 zł – gminy Postomino.

To kolejne wsparcie Funduszu dla OSP Wilkowice. Wcześniej Druhowie otrzymali 22.500 zł dotacji z programu Mały Strażak, dzięki której kupili komplety ubrań, rękawic i butów specjalnych. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Wilkowicach działa od 1945 roku i liczy niemal 40 Druhów.

Oprócz włączenia do służby samochodu dla OSP Wilkowice podczas uroczystości został także otwarty nowy budynek garażowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sławnie.

Data publikacji 2022-01-24 07:18 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki