'; ?> Paweł Mirowski Przewodniczącym Konwentu Prezesów WFOŚiGW - aktualności

aktualności

Paweł Mirowski Przewodniczącym Konwentu Prezesów WFOŚiGW

06-02-2019-przewodniczacy-konwentu-2.jpg

Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie został wybrany Przewodniczącym Konwentu Prezesów WFOŚiGW, tworzonego przez Prezesów 16 Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z całej Polski

Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie wybrano na to stanowisko podczas Konwentu, który odbył się w Łodzi w dniu 30 stycznia.

Do zadań Konwentu należy między innymi koordynowanie współpracy Wojewódzkich Funduszy z Parlamentem, Ministrem Środowiska, Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz innymi instytucjami centralnymi, a także tworzenie opinii projektów aktów prawnych, wpływających na funkcjonowanie WFOŚiGW. Konwent wypracowuje również stanowiska i programy finansowania przedsięwzięć w zakresie ochrony środowiska i gospodarki wodnej.

Najważniejszym wyzwaniem Funduszy jest aktualnie wdrażanie ogólnopolskiego, Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, umożliwiającego pozyskanie atrakcyjnego dofinansowania na wymianę źródła ciepła na ekologiczne i kompleksową termomodernizację budynków jednorodzinnych.

Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to ważny filar finansowania inwestycji proekologicznych w Polsce. Przez 25 lat działalności – od 1993 do 2018 roku – na ekoinwestycje, służące poprawie stanu środowiska i jakości życia Polaków, Fundusze przeznaczyły około 41 miliardów złotych.

Data publikacji 2019-02-06 00:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki