'; ?> Pół miliona złotych na szkolne Eko-Pracownie - aktualności

aktualności

Pół miliona złotych na szkolne Eko-Pracownie

01-eko-pracownia.jpg

Interaktywne tablice, sprzęt laboratoryjny, audio-video i komputerowy, a także remont i meble – wszystko, co pozwoli stworzyć w szkołach nowoczesne sale naukowe można sfinansować w ramach programu Eko-Pracownia. Nabór wniosków potrwa do końca maja. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na nowe miejsca dla uczniów i nauczycieli przeznaczy pół miliona złotych.

- Dzięki programowi chcemy stworzyć w szkołach na Pomorzu Zachodnim nowoczesne sale, w których dzieci i młodzież – w atrakcyjny i przystępny sposób – będą poznawać skomplikowany, ale także intrygujący świat przyrody. Te miejsca edukacji ekologicznej mają być nie tylko doskonale wyposażone, ale również zafascynować uczniów nauką, szczególnie dotyczącą środowiska i ochrony przyrody – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Nowy program Funduszu jest adresowany do szkół podstawowych i średnich z województwa zachodniopomorskiego, które mogą otrzymać dofinansowanie między innymi na modernizację i doposażenie pracowni edukacyjnych w sprzęt i materiały do edukacji ekologicznej, zakup pomocy naukowych przydatnych na lekcjach przyrody, biologii, geografii, chemii i fizyki (np. zestawów pomiarowych, odczynników, gier, filmów, czasopism i książek); wyposażenia, w tym komputerów i mebli, pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, a także prace remontowe: m.in. modernizację oświetlenia oraz instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.

Fundusz na nowe eko-pracownie zarezerwował w tym roku 0,5 mln zł. Dotacja to maksymalnie 50 tys. złotych (do 90% kosztów), a minimalna wartość inwestycji wynosi 10 tys. zł. Dofinansowanie może być udzielone na nowe przedsięwzięcia, których realizacja nie zakończyła się przed dniem złożenia wniosku. Pracownie powstaną do końca listopada 2022 roku.

Wnioski w Biurach w Szczecinie (ul. Solskiego 3) i Koszalinie (ul. Zwycięstwa 111) można składać do 31 maja 2022 r. lub do wyczerpania puli środków. Do dokumentów należy dołączyć: program działań edukacyjnych, wizualizację eko-pracowni, zdjęcia przedstawiające aktualny stan pomieszczenia, w którym znajdzie się nowa sala, a także kosztorys. Szczegółowe informacje, w tym wzór wniosku i wykaz kosztów można znaleźć na stronie Funduszu w zakładce: Konkursy i nabory wniosków: https://wfos.szczecin.pl/konkursy-i-nabory-wnioskow/

Pliki do pobrania
  1. pdf Prezentacja-Program Eko-Pracownia Rozmiar pliku 1.41 MB Data dodania 2022-05-09 11:25
Data publikacji 2022-05-09 11:25 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki