'; ?> Ponad 200 pomników przyrody pod dobrą opieką - aktualności

aktualności

Ponad 200 pomników przyrody pod dobrą opieką

pomniki-przyrody-krokusy.jpg Fot.: Gmina Miasto Szczecin.

Drugi etap projektu „Utrzymanie pomników przyrody na terenie Gminy Miasto Szczecin” z dofinansowaniem ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Prace pielęgnacyjne obejmą tym razem 217 drzew – między innymi na Jasnych Błoniach, przy Trasie Zamkowej, na skwerze Janiny Szczerskiej i w parkach: Kownasa i Żeromskiego.

Zabiegi pielęgnacyjne będą polegać na cięciach sanitarnych i korekcyjnych, wykonaniu oprysków i wzmocnieniu wiązań. W ramach programu powstanie też prezentacja o szczecińskich pomnikach przyrody, adresowana do uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Dofinansowanie z Funduszu to ponad 44 tys. zł.

W ramach pierwszego etapu projektu pielęgnacji zostało poddanych 218 pomników przyrody – m.in. Dęby Krzywoustego, Dąb Miłośników Prawobrzeża czy Lipa szerokolistna Walpurga. Pierwszej edycji projektu towarzyszyło też wydanie folderu na temat pomników przyrody, który trafił do szczecińskich szkół.

Data publikacji 2021-05-27 13:33 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki Ilość aktualizacji 1 Data aktualizacji 2021-05-29 12:09 Zaktualizował(a) Artur Szczybelski