'; ?> Ryby okolic Szczecinka w nowym albumie - aktualności

aktualności

Ryby okolic Szczecinka w nowym albumie

04-02-2021-ryby-szczecinek.jpg

Leszcz, płoć, szczupak, sielawa, sandacz i różanka – niemal 30 gatunków ryb, występujących w rzekach i jeziorach powiatu szczecineckiego można poznać dzięki nowemu albumowi, przygotowanemu przez Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w ramach projektu dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Na kartach albumu przedstawiono mieszkańców rzek: Piławy, Gwdy i Parsęty, a także jezior: Trzesiecko, Pile, Wierzchowo, Ciemino, Białe i Bielskie. W środku – oprócz pięknych fotografii – znalazły się opisy 29 gatunków ryb.

Książka powstała w ramach projektu ,,Człowiek – jego miejsce i rola w środowisku”, którego głównym celem jest podniesienie wiedzy ekologicznej na temat podwodnego życia organizmów, wpływu środowiska na ekosystemy i bezpośrednie odkrywanie praw występujących w środowisku.

W ramach zadania szczecinecka placówka kupiła zestawy akwaryjne, a także materiały do budowy formikarium, czyli miejsca, pozwalającego na obserwowanie życia mrówek. Dzięki dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW w Szczecinie Centrum zaprezentowało też wystawę „Złap Oddech”, której głównym zagadnieniem jest smog i funkcjonowanie atmosfery. Całkowity koszt to prawie 89 tysięcy złotych, a dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Szczecinie – ponad 66 tys. zł.

Data publikacji 2021-02-04 10:56 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki Ilość aktualizacji 1 Data aktualizacji 2021-02-04 10:57 Zaktualizował(a) Konrad Czarnecki