'; ?> Samochód elektryczny i stacja ładowania dla ZCO - aktualności

aktualności

Samochód elektryczny i stacja ładowania dla ZCO

zco-2.jpg

Zachodniopomorskie Centrum Onkologii przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie kupiło pojazd elektryczny i stację ładowania. Dzięki temu rocznie do atmosfery nie trafi ponad 800 kg CO2.

Bezemisyjny pojazd na co dzień służy między innymi do przewozu materiałów medycznych do badań do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, dokumentów czy zakupów na potrzeby szpitala. Efektem ekologicznym jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 845 kg w skali roku. Koszt zakupu samochodu i stacji ładowania to ponad 213 tys. zł, z czego 102.500 zł to dotacja przyznana przez WFOŚiGW w Szczecinie.

To kolejne działanie proekologiczne zrealizowane przez Zachodniopomorskie Centrum Onkologii, które dzięki wsparciu Funduszu przeprowadziło inwestycje na rzecz poprawy jakości powietrza, w tym m.in. kompleksową termomodernizację budynków oddziałów i montaż paneli fotowoltaicznych, a także modernizację szpitalnego systemu grzewczego i wyposażenie kotłowni w nowoczesne źródła ciepła.

Data publikacji 2021-05-14 09:02 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki Ilość aktualizacji 1 Data aktualizacji 2021-05-14 09:04 Zaktualizował(a) Konrad Czarnecki