'; ?> Sir Edwards przeciw kłusownictwu - aktualności

aktualności

Sir Edwards przeciw kłusownictwu

24-03-2020-sir-edwards.jpg

Stowarzyszenie Wodne Sir Edward’s patroluje jeziora, pomaga w śledzeniu kłusowników, a także dba o bezpieczeństwo na wodzie. Dzięki wsparciu WFOŚiGW w Szczecinie ma do tego nowe narzędzia: nowoczesną łódź ratowniczą z echosondą i sonarem, a także drona podwodnego.

Efektem ekologicznym będzie skuteczna walka z kłusownictwem, polegająca na prowadzeniu patroli na wodach śródlądowych Pojezierza Drawskiego, w tym na jeziorach Czaplino, Krzemno, Komorze, Żerdno, Kaleńskim i Drawsko. Patrole będą wykonywane zarówno w dzień, jak i w nocy, minimum 2 razy w tygodniu w porozumieniu i współdziałaniu z lokalnymi służbami.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, wspierając działania dotyczące ochrony przyrody, przeznaczył na ten projekt ponad 40 tysięcy złotych. Koszt całkowity zakupu łodzi i drona to niemal 230 tysięcy złotych. 

Warto dodać, że stowarzyszenie Sir Edward`s tworzą osoby, które na co dzień pracują jako leśnik, ratownik medyczny, elektrycy, sprzedawca, a także nauczyciel. Każda z nich cechuje się ogromnym zamiłowaniem do wody, sportów wodnych oraz nurkowania.

Data publikacji 2020-03-24 10:24 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki