'; ?> Średni wóz dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabowie - aktualności

aktualności

Średni wóz dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabowie

18-01-2020-osp-zabow.jpg Fot.: OSP w Żabowie

OSP w Żabowie ma nowy wóz ratowniczo-gaśniczy z funkcją ograniczania skażeń, dzięki któremu Strażacy-Ochotnicy będą szybciej na miejscu akcji. Pojazd został uroczyście przekazany do służby w sobotę, 18 stycznia. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dofinansował zakup dotacją w wysokości 110 tysięcy złotych.

- Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z naszego regionu mogą liczyć na kompleksowe wsparcie w zakupie nowych wozów w ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych. Druga edycja tego Programu to nowe pojazdy o wartości niemal 13 milionów złotych dla 17 jednostek OSP, w tym OSP Żabów – mówi Paweł Mirowski – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. Z pojazdów w ramach tegorocznej edycji korzystają już Ochotnicy między innymi z Wełtynia, Tychowa, Osiek, Recza oraz Węgorzyna.

Nowy wóz ma napęd na 4 koła, 3000-litrowy zbiornik wody i 300-litrowy na środek pianotwórczy. Jednorazowo do akcji może nim jechać 6 Strażaków. Do tej pory OSP Żabów do akcji na terenie Gminy i Powiatu Pyrzyckiego jeździła samochodami wyprodukowanymi 44 i niemal 30 lat temu.

Data publikacji 2020-01-21 10:25 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki