'; ?> Strażacy-Ochotnicy z jednostki w Dolicach mają nowy wóz - aktualności

aktualności

Strażacy-Ochotnicy z jednostki w Dolicach mają nowy wóz

11-01-2019-osp-dolice.jpg Fot.: OSP Dolice.

Posiada zbiornik o pojemności 3 tysięcy litrów wody i autopompę o wydajności 1,6 tysiąca litrów na minutę. Z nowego, średniego wozu ratowniczo-gaśniczego skorzystają strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dolicach. Dzięki dofinasowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w Powiecie Stargardzkim będzie bezpieczniej i bardziej ekologicznie.

Nowy pojazd jest wyposażony także w 300-litrowy zbiornik środka pianotwórczego, wyciągarkę o uciągu 8 ton i maszt oświetleniowy. Kabina została zaprojektowana z myślą o 6 członkach załogi. Trwa doposażanie wozu w dodatkowy sprzęt niezbędny do gaszenia trudnych pożarów (m.in. śmieci i paliw płynnych), a przekazanie go do służby jest planowane na drugą połowę lutego.

Nowy samochód kosztował niemal 800 tysięcy złotych i został kupiony przez OSP Dolice w ramach „Ogólnopolskiego Systemu Finansowania Służb Ratowniczych”. Połowa tej kwoty to dotacja przyznana przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Oprócz środków WFOŚiGW, zakup został sfinansowany dzięki wsparciu z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i Gminy Dolice.

Data publikacji 2019-01-11 00:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki