'; ?> Sukces Wydry i Przyjaciół - aktualności

aktualności

Sukces Wydry i Przyjaciół

18-02-2020-wydra.jpg

„Wydra i Przyjaciele” - kwartalnik Drawieńskiego Parku Narodowego zdobył I miejsce w kategorii – wydawnictwa dla dzieci podczas 28. Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej. Nagroda została odebrana podczas gali finałowej podsumowującej Przegląd - na Międzynarodowych Targach Poznańskich Tour Salon.

To nagroda nie tylko dla zespołu redakcyjnego Drawieńskiego Parku Narodowego, ale również dla współpartnerów z redakcji szkolnej – uczniów Szkoły Podstawowej w Drawnie, pod opieką polonisty i plastyka - Edyty Musiałek. Wiele rysunków, zagadek, wierszy i tekstów jest autorstwa właśnie tych młodych, zdolnych ludzi.

Wydawnictwo było oceniane w zakresie: walorów treściowych, języka i stylu wypowiedzi, pojemności informacji krajoznawczej i turystycznej, jakości dokumentacji, ale też pod względem sztuki edytorskiej. Ta nagroda jest więc także dla Piotra Kurasiaka i Jego Zespołu, który zajmuje się składem i graficznym opracowaniem naszego kwartalnika.

Wśród autorów sukcesu gazety DPN „Wydra i Przyjaciele” jest również WFOŚiGW w Szczecinie, który współfinansuje wydawnictwo. Dzięki temu jest ono bezpłatne. W przygotowaniu kolejny numer kwartalnika - premiera w kwietniu.

Data publikacji 2020-02-18 13:33 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki