'; ?> Trwa termomodernizacja kościoła pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie - aktualności

aktualności

Trwa termomodernizacja kościoła pw. Matki Bożej Jasnogórskiej w Szczecinie

mbj.jpg

Prace, dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, obejmują między innymi docieplenie dachu i stropu, a także wymianę okien na energooszczędne zarówno w zabytkowym budynku kościoła, jak i plebanii parafii pw. Matki Bożej Jasnogórskiej przy ul. Orawskiej na szczecińskich Pomorzanach.

Efektem ekologicznym będzie zmniejszenie zużycia energii o ponad 690 GJ rocznie i ograniczenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery o niemal 64 tony w skali roku. Prace w kościele to między innymi docieplenie ponad 1000 mkw. dachu, stropu pod balkonami i wymiana stolarki okiennej. Z kolei budynek plebanii – po zakończeniu prac – będzie miał docieplone ściany i stropy, a także 30 nowych okien.

Dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Szczecinie to ponad 974 tysiące złotych. Inwestycję - w ramach programu „Budownictwo   energooszczędne   cześć   1)   zmniejszenie zużycia energii w budownictwie” – wsparły także: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a także Gmina Miasto Szczecin. Koszt prac to ponad 3 mln zł.

Data publikacji 2021-10-28 13:21 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki