'; ?> Trzy nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych - aktualności

aktualności

Trzy nowe stacje ładowania pojazdów elektrycznych

01.jpg

Kierowcy aut elektrycznych i hybrydowych mogą już korzystać z trzech nowych stacji ładowania w Szczecinie. Punkty szybkiego ładowania są zlokalizowane przy ulicy Przerwy-Tetmajera – w sąsiedztwie biura WFOŚiGW w Szczecinie, przy Urzędzie Miasta – od strony ul. Felczaka oraz przy ul. Klonowica – w sąsiedztwie Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Ich zakup kosztował 477 tysięcy złotych, z czego połowa to dotacja pochodząca ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Fundusz cały czas wspiera działania na rzecz elektromobilności, dofinansowując zakup pojazdów elektrycznych dla jednostek samorządowych i służb. Do tej pory z takiego wsparcia skorzystały m.in. Gminy: Szczecin, Kołobrzeg i Stargard, Uzdrowisko Świnoujście, Komenda Wojewódzka Policji, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie oraz spółka Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja. Z elektrycznych samochodów kupionych przy wsparciu Funduszu korzystają m.in. pracownicy Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, Wydziału Oświaty Urzędu Miasta czy szczecińskich Domów Pomocy Społecznej.

Nowe stacje umożliwiają szybkie naładowanie akumulatora – nawet do 80% - w ciągu 30 minut. W każdej z nich mogą się ładować dwa auta jednocześnie. Oprócz wspomnianych lokalizacji – przy Urzędzie Miasta, Zarządzie Dróg i Transportu Miejskiego oraz siedzibie Funduszu – ze stacji dofinansowanej przez WFOŚiGW w Szczecinie można korzystać także w sąsiedztwie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji przy ulicy Golisza.

Data publikacji 2018-08-08 00:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki