'; ?> Uczniowie z Dargobądza uczą się w nowej Eko-Pracowni - aktualności

aktualności

Uczniowie z Dargobądza uczą się w nowej Eko-Pracowni

dargobadz-01.jpg

Myślę ekologicznie - badam, odkrywam, chronię” – to hasło projektu, zgłoszonego przez Gminę Wolin do realizowanego przez WFOŚiGW w Szczcecinie programu Eko-Pracownia. Dzięki 50 tys. zł dotacji uczniowie Szkoły Podstawowej w Dargobądzu mają nową przestrzeń do nauki przyrody i ekologii. W otwarciu Eko-Pracowni – w imieniu Prezesa Marka Subocza – wzięła udział Joanna Grab – Zastępca Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Nowe oświetlenie, fototapeta, laptop i telewizor, meble, plansze, mapy i globusy, a także budki lęgowe – to tylko część wyposażenia, kupionego przez Szkołę Podstawową w Dargobądzu. Koszt to prawie 56 tysięcy złotych, w tym 50 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Eko-Pracownia to program szczecińskiego Funduszu, adresowany do szkół podstawowych i średnich, które mogły uzyskać dofinansowanie w formie dotacji do 50 tys. złotych (90% kosztów) m.in. na modernizację i doposażenie pracowni edukacyjnych w sprzęt i materiały do edukacji ekologicznej. Fundusz dofinansował także zakup pomocy naukowych i wyposażenia, w tym komputerów i mebli, pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, a także prace remontowe: m.in. modernizację oświetlenia oraz instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.

Eko-Pracownia to przykład kolejnej współpracy między Funduszem, a Szkołą w Dargobądzu. W jej sąsiedztwie – dzięki ponad 20 tys. zł dotacji - powstał ogród sensoryczny, w którym przyrodę można poznawać wzrokiem, dotykiem i węchem. W ogrodzie są ścieżki o różnorodnej nawierzchni, domki dla pszczół oraz rabaty kwiatowe i ziołowe.

Data publikacji 2022-12-16 11:56 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki