'; ?> Umorzenie na zakup pojazdów elektrycznych - aktualności

aktualności

Umorzenie na zakup pojazdów elektrycznych

04.jpg

Kierowcy aut elektrycznych i hybrydowych mogą korzystać z kolejnych stacji ładowania dofinansowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który - spójnie z działaniami Rządu - wspiera działania dotyczące elektromobilności. Do tej pory Fundusz dofinansował zakup 18 samochodów elektrycznych i 10 stacji ładowania o łącznej wartości ponad 2,6 miliona złotych i wsparciu ze środków w wysokości niemal 1,5 miliona złotych.

Nowe stacje ładowania

Dofinansowane przez WFOŚiGW nowe stacje są zlokalizowane przy ulicy Kazimierza Przerwy-Tetmajera (w sąsiedztwie siedziby WFOŚiGW w Szczecinie), przy ulicy Felczaka (Urząd Miasta) oraz przy ulicy Klonowica (Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego). Oprócz tego Fundusz wsparł finansowo zakup stacji ładowania przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie (stacja przy ul. Golisza), Komendę Wojewódzką Policji, Uzdrowisko Świnoujście oraz Gminę Miasto Świnoujście. Co ważne – korzystanie z nowych stacji jest bezpłatne, a zastosowana technologia pozwala na naładowanie baterii do 80% w ciągu pół godziny.

Przy wsparciu Funduszu kolejne samorządy i służby poszerzają swoją flotę o ekologiczne pojazdy. - Elektryczne auta trafiły do jednostek Gminy Miasta Szczecin, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Komendy Wojewódzkiej Policji, Uzdrowiska Świnoujście, Gminy Miasta Stargard oraz spółki Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja – mówił Paweł Mirowski – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. Samochody pozwalają na ekologiczną realizację szeregu zadań: od policyjnych patroli, przez transport pacjentów i mieszkańców DPSów, po odczyty wodomierzy radiowych przez pracowników spółek wodociągowych. - Dzięki zakupowi aut została ograniczona emisja dwutlenku węgla do atmosfery o 15 ton rocznie – powiedział w trakcie konferencji Marcin Pawlicki – Zastępca Prezydenta Szczecina.

Do Funduszu wpłynęły wnioski o dofinansowanie kolejnych 2 aut elektrycznych i 2 stacji ładowania. Łącznie z nimi, liczba dofinansowanych samochodów wyniesie 20, a stacji ładowania – 12.

Fundusz wprowadza umorzenie przy zakupie aut elektrycznych przez osoby fizyczne

Z atrakcyjnego wsparcia na zakup samochodów, skuterów i rowerów elektrycznych mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy naszego regionu. Taką możliwość daje Program pożyczek dla osób fizycznych, którego kolejny nabór rozpocznie się w połowie października. Mieszkańcy – na zakup pojazdów elektrycznych – mogą pozyskać do 150 tysięcy złotych w formie pożyczki z umorzeniem. - W przypadku zakupu nowego auta wyniesie ono 10%. Jeśli oprócz zakupu nowego samochodu, kasacji jest poddawane stare auto, wysokość umorzenia wyniesie 20% - wyjaśnił Stefan Traczyk – Przewodniczący Rady Nadzorczej Funduszu.. To nowość i duże udogodnienie dla beneficjentów, gdyż wcześniej finansowanie aut elektrycznych odbywało się bez możliwości umorzenia.

WFOŚiGW w Szczecinie, wspierając działania Rządu w zakresie promocji elektromobilności, dąży do ograniczenia emisji do atmosfery szkodliwych gazów i pyłów, a w konsekwencji – do rozwiązania problemu smogu.

Data publikacji 2018-08-30 00:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki