'; ?> Umowa na zakup nowej łodzi ratowniczej dla KM PSP w Koszalinie - aktualności

aktualności

Umowa na zakup nowej łodzi ratowniczej dla KM PSP w Koszalinie

04-08-2020-lodz.jpg

Nowoczesną łódź ratowniczą, która będzie wykorzystywana między innymi w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i ochrony przyrody, kupi Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koszalinie. Dziś w koszalińskim Biurze Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie została zawarta umowa dofinansowania.

Dokument – w obecności Roberta Stępnia – Zastępcy Prezesa Zarządu Funduszu – podpisał st. bryg. mgr inż. Mirosław Pender - Komendant Miejski PSP w Koszalinie. Koszt zakupu łodzi wraz z przyczepą wynosi 68 tys. zł. Dotacja ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie to 34 tysiące złotych.

Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 2 w Koszalinie kupi łódź z silnikiem zaburtowym i przyczepą, która będzie używana podczas akcji dotyczących ratownictwa wodnego, chemicznego i ekologicznego, a także czynnej ochrony przyrody na terenie powiatu koszalińskiego. Sześciometrowa jednostka, która jednorazowo zabierze na pokład do 10 osób, będzie wyposażona m.in. w konsolę sterującą, belkę sygnalizacyjną wraz z oświetleniem, silnik zaburtowy o mocy 40 KM oraz przyczepę transportową.

Data publikacji 2020-08-04 12:51 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki