'; ?> Wiosenna Wystawa Ogrodniczo-Pszczelarska - aktualności

aktualności

Wiosenna Wystawa Ogrodniczo-Pszczelarska

27-04-2019-barzkowice.jpg

Barzkowice to już nie tylko organizowane od ponad trzydziestu lat jesienne Targi Rolne Agro Pomerania, ale także Wiosenna Wystawa Ogrodniczo-Pszczelarska, której druga edycja – z udziałem WFOŚiGW w Szczecinie jako Partnera Ekologicznego – odbyła się 27-28 kwietnia.

- Wiosenna Wystawa to doskonałe miejsce wymiany informacji i doświadczeń w zakresie odbudowy populacji pszczół i edukacji ekologicznej. Właśnie dlatego Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie jest Partnerem Ekologicznym tegorocznej Wystawy – mówił podczas otwarcia Paweł Mirowski – Prezes Zarządu Funduszu.

Jak zaplanować wymianę źródła ciepła i termomodernizację domu oraz jaką dotację można na to uzyskać w ramach Programu Czyste Powietrze i środków własnych Funduszu – między innymi na takie pytania odpowiadali Doradcy Energetyczni WFOŚiGW w Szczecinie. Ponadto tego w namiocie Funduszu można było wziąć udział w ekologicznych konkursach i zabawach dla całych rodzin. Ekostrefę – oprócz Funduszu – tworzyły także stoiska przygotowane przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Szczecinie, Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Nadleśnictwa. II Wiosenną Wystawę Ogrodniczo-Pszczelarską zorganizował Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.

Data publikacji 2019-04-27 00:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki