'; ?> Wsparcie dla zachodniopomorskich szpitali na walkę z COVID-19 - aktualności

aktualności

Wsparcie dla zachodniopomorskich szpitali na walkę z COVID-19

covid01.jpg

Dziewięć zachodniopomorskich szpitali otrzyma łącznie 225 tysięcy złotych dotacji na bezpieczne zagospodarowanie zakaźnych odpadów medycznych, które powstały w związku z pandemią COVID-19. We wtorek, 12 października, w Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim zostały podpisane umowy z dyrektorami szpitali w: Szczecinie, Barlinku, Białogardzie, Gryficach, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Świnoujściu i Koszalinie.

 - Przekazane środki pozwolą na bezpieczne dla środowiska i otoczenia zagospodarowanie odpadów m.in. maseczek i kombinezonów ochronnych, których lekarze, ratownicy oraz personel medyczny używają podczas opieki nad chorymi na COVID-19 – mówi Zbigniew Bogucki – wojewoda zachodniopomorski.

 - Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w tym roku przekaże zachodniopomorskim szpitalom na ten cel 225 tysięcy złotych. To już druga odsłona tego programu i co ważne w tym roku jest on realizowany dzięki wspólnej inicjatywie wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego i Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej   – zaznacza Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Wsparcia na utylizację skażonych odpadów medycznych otrzymały: 109 Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Szczecinie (40.000 zł), Szpital Barlinek (25.000 zł), Regionalne Centrum Medyczne w Białogardzie (25.000 zł), Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach (25.000 zł), Szpital Powiatowy w Gryfinie (25.000 zł), Szpital w Kamieniu Pomorskim (25.000 zł), Regionalny Szpital w Kołobrzegu (25.000 zł), Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu (25.000 zł) oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Koszalinie (10.000 zł).

W ramach pierwszej edycji z dofinansowania w łącznej kwocie 250.000 zł skorzystały: Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie oraz Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie. Wysokość wsparcia na ten cel ze środków WFOŚiGW w Szczecinie w latach 2020-2021 to łącznie 475.000 zł.

W trakcie pandemii koronawirusa WFOŚiGW w Szczecinie podjął wiele działań związanych ze społeczną odpowiedzialnością wspierając personel medyczny i pacjentów oddziałów zakaźnych w szpitalach; jak również Straż Graniczną podczas kontroli osób wjeżdżających do Polski czy wprowadzając ułatwienia dla Beneficjentów w postaci wydłużenia terminów składania wniosków o dofinansowanie.

Data publikacji 2021-10-12 16:32 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki