'; ?> Wsparcie WFOŚiGW w Szczecinie dla Ukrainy - aktualności

aktualności

Wsparcie WFOŚiGW w Szczecinie dla Ukrainy

u3.jpg

Powerbanki, termosy, kolorowanki i kredki – te dary na granicę polsko-ukraińską za pośrednictwem magazynu wojewódzkiego w Centrum Logistycznym Gryf Nieruchomości – przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Marek Subocz – Prezes Zarządu – poinformował oraz podziękował Panu Wojewodzie Zachodniopomorskiemu Zbigniewowi Boguckiemu za organizację oraz koordynację działań na rzecz wspierania Ukrainy podczas konferencji zorganizowanej przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.

Dziś ze Szczecina do składnicy Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych w Lisowicach w województwie dolnośląskim wyjechał kolejny transport z pomocą o szacowanej wartości 75 tys. zł. Łączna szacowana wartość darów pomocy humanitarnej przygotowana przez zachodniopomorskie samorządy oraz firmy i przekazana osobom potrzebującym w Ukrainie to prawie 350 tys. zł. Dary zawierały między innymi żywność, środki higieny, chemię, produkty dla dzieci, odzież, produkty do spania, środki i sprzęt medyczny.

To nie jedyne wsparcie Funduszu dla naszych wschodnich sąsiadów: 23 marca ze Szczecina na przejście graniczne w Dorohusku – w ramach akcji koordynowanej przez WFOŚiGW w Lublinie – trafiła żywność, środki medyczne, powerbanki i termosy, przekazane przez pracowników Funduszu z Biur w Szczecinie, Koszalinie i Szczecinku.

Data publikacji 2022-05-19 13:22 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki Ilość aktualizacji 2 Data aktualizacji 2022-05-19 13:36 Zaktualizował(a) Konrad Czarnecki