'; ?> Wystawa Ogrodniczo-Pszczelarska w Barzkowicach za nami - aktualności

aktualności

Wystawa Ogrodniczo-Pszczelarska w Barzkowicach za nami

b01.jpg

Pokazy cieszących się ogromną popularnością alpak, prezentacje dotyczące pszczelarstwa i możliwość zakupu roślin miododajnych – to tylko część atrakcji, zorganizowanej przez Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach Wystawy Ogrodniczo-Pszczelarskiej. Partnerem Ekologicznym wydarzenia był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

- Barzkowice to od lat miejsce, w którym nowoczesne rolnictwo łączy się z dbałością o środowisko. To także przestrzeń promocji działań, nastawionych na odbudowę populacji pszczół oraz edukację ekologiczną już od najmłodszych lat – mówi Emilia Niemyt – Prezes Zarządu Funduszu.

W programie wystawy znalazła się także debata na temat wyzwań związanych z Europejskim Zielonym Ładem z udziałem Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie, przygotowana przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej.

Projekt: „Wystawa Ogrodniczo - Pszczelarska miejscem spotkań, promocji i działań ekologicznych” został dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Szczecinie.

Data publikacji 2021-06-29 08:24 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki