'; ?> Za nami konferencja regionalna w Manowie - aktualności

aktualności

Za nami konferencja regionalna w Manowie

21-02-2019-manowo-www.jpg

Blisko stu beneficjentów z północy i wschodu województwa wzięło udział w Konferencji Regionalnej zorganizowanej przez WFOŚiGW w Szczecinie w Ośrodku Edukacji Ekologicznej Polskiego Związku Łowieckiego w Manowie. Wśród tematów: możliwości finansowania zadań ze środków WFOSiGW w Szczecinie i Narodowego Funduszu, Projekt Doradztwa Energetycznego, Program Czyste Powietrze i warsztaty z wypełniania wniosków o dofinansowanie.

- Jestem przekonany, że konferencja zaowocuje dobrze przygotowanymi wnioskami o dofinansowanie działań proekologicznych, dzięki którym środowisko naszego regionu będzie jeszcze lepiej chronione. Pracownicy Funduszu są do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania, w tym te dotyczące rządowego Programu Czyste Powietrze, który pozwala uzyskać atrakcyjne wsparcie na wymianę źródła ciepła i kompleksową termomodernizację domu jednorodzinnego – mówił Paweł Mirowski – Prezes Zarządu Funduszu.

Jak aplikować o wsparcie i na jakie działania można uzyskać dofinansowanie ze środków Narodowego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie – wyjaśniał Andrzej Grzana – Kierownik Zespołu Wniosków. O możliwościach skorzystania ze wsparcia w ramach Projektu Doradztwa Energetycznego mówił Wojciech Butrym – Doradca Energetyczny WFOŚiGW w Szczecinie. Nie zabrakło kompleksowych informacji o ogólnopolskim programie Czyste Powietrze, a także praktycznych warsztatów wypełniania wniosków o dofinansowanie. Uczestnikom konferencji w Manowie został także przybliżony projekt ochrony żubrów i rysi, realizowany przy wsparciu Funduszu przez Zachodniopomorskie Towarzystwo Przyrodnicze.

Łącznie w konferencjach regionalnych w Zalesiu i Manowie wzięło udział ponad 200 osób. W tym roku spotkania odbyły się już po raz dziesiąty.

Data publikacji 2019-02-21 00:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki