'; ?> Zachodniopomorski Kongres Kół Gospodyń Wiejskich w Lekowie - aktualności

aktualności

Zachodniopomorski Kongres Kół Gospodyń Wiejskich w Lekowie

02-10-2019-lekowo-gospodynie.jpg

Lokalne przysmaki, konkurs „Słodkie Smaki Regionów" i występy artystyczne - najaktywniejsze mieszkanki województwa w sobotę, 28 września, spotkały się w Lekowie na Zachodniopomorskim Kongresie Kół Gospodyń Wiejskich

Uczestnicy spotkania mogli poznać bogatą ofertę finansowania działalności Kół Gospodyń Wiejskich, ale również działań związanych z ochroną środowiska na obszarach wiejskich. Pracownicy WFOŚiGW w Szczecinie przedstawili informacje o programach: Czyste Powietrze, Mój Prąd i Agroenergia.

Paweł Mirowski - Prezes Zarządu Funduszu - w obecności Małgorzaty Golińskiej - Wiceminister Środowiska- podpisał porozumienia z kolejnymi 4 Gminami. Dzięki nim wnioski w ramach programu Czyste Powietrze można złożyć w Urzędach Gmin: Brojce, Sławoborze, Rąbino oraz Tuczno. Łącznie w ramach obsługi programu Czyste Powietrze z WFOŚiGW w Szczecinie współpracuje już 40 zachodniopomorskich gmin.

Kolejne spotkanie w ramach Zachodniopomorskiego Kongresu Kół Gospodyń Wiejskich już jutro (czwartek, 3 października) w Zespole Szkół im. Noblistów Polskich przy ul. Lipiańskiej 2 w Pyrzycach. Początek o 11:00.

Data publikacji 2019-10-02 11:09 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki