'; ?> Kolejne porozumienia z gminami w ramach Programu Czyste Powietrze - program "Czyste Powietrze"

program "Czyste Powietrze"

Kolejne porozumienia z gminami w ramach Programu Czyste Powietrze

01-03-2021-porozumienia-czp.jpg

Gościno, Sławoborze, Białogard, Brzeżno, Polanów oraz Wałcz-Gmina Miejska i Gmina Wiejska – przedstawiciele 7 zachodniopomorskich gmin odebrali dziś porozumienia o współpracy w ramach Programu Czyste Powietrze, zawarte z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Dzięki specjalnemu pakietowi korzyści powstaną punkty informacyjne, w których mieszkańcy będą mogli złożyć wnioski o dofinansowanie wymiany źródła ciepła i termomodernizacji domu jednorodzinnego.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska na współpracę z gminami przeznaczy dodatkową kwotę ponad 100 milionów złotych. - Każda zachodniopomorska gmina, która zgłosiła swój akces w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie – będzie mogła otrzymać 30 tysięcy złotych wsparcia w ramach tak zwanego pakietu startowego na uruchomienie punktu informacyjnego Programu Czyste Powietrze – mówi Emilia Niemyt – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. Wśród zachęt są także bonusy za złożone wnioski dla tych gmin, które zawrą z Funduszem porozumienia o współpracy. Wsparcie przy wniosku w ramach podwyższonego poziomu dofinansowania wzrośnie ze 100 do 150 złotych za każdy złożony wniosek w imieniu mieszkańca. Nowością – w przypadku podstawowego poziomu dofinansowania – jest 50 złotych wsparcia za każdy złożony wniosek, co wcześniej nie było premiowane. Wśród zachęt – dla wszystkich gmin, które zawarły porozumienia z Funduszem – będzie również konkurs z budżetem do 16 milionów złotych dla samorządów, które w danym roku złożą najwięcej wniosków w programie.

Czyste Powietrze to program, który do tematu jakości powietrza w Polsce podchodzi kompleksowo, łącząc ze sobą różnego rodzaju możliwości dofinansowania i budżet w wysokości ponad 100 miliardów złotych. Program trwa od września 2018 roku, a Beneficjenci na składanie wniosków i zawieranie umów o dofinansowanie mają czas do końca 2027 roku.

Data publikacji 2021-03-01 12:08 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki Ilość aktualizacji 1 Data aktualizacji 2021-05-21 12:35 Zaktualizował(a) Konrad Czarnecki