'; ?> Mały Mikołaj wychodzi ze smogu - program "Czyste Powietrze"

program "Czyste Powietrze"

Mały Mikołaj wychodzi ze smogu

slider3.jpg

Dom małego Mikołaja z Redostowa zmieni się nie do poznania! Przejdzie gruntowny remont: ściany zostaną docieplone, a budynek będzie ogrzewany nowoczesnym systemem elektrycznym, który – co kluczowe dla zdrowia dziecka - nie emituje szkodliwych pyłów do powietrza. To wszystko dzięki dotacji w wysokości 47,7 tysiąca złotych w ramach Programu „Czyste Powietrze”, a także kampanii #WychodzęZeSmogu, realizowanej przez Fundację Czyste Powietrze. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w środę, 4 grudnia – tuż przed imieninami Mikołaja – zawarł umowę dofinansowania z jego Rodzicami.

- Działamy skutecznie: w trosce o środowisko, ale jak pokazuje przykład Mikołaja – nie tylko o nie. Cieszymy się, że możemy wesprzeć tego Małego Wojownika i jego Rodziców w walce o zdrowie. Dzięki maksymalnej dotacji z Programu „Czyste Powietrze” dom Państwa Błaszczyków, w którym mieszkają z trzema synami będzie bardziej przyjazny środowisku – mówi Paweł Mirowski – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Kim jest Mikołaj?

Mikołaj to niezwykle dzielny i wyjątkowy chłopiec. Jako jedyny w Polsce zmaga się z rzadką chorobą Schinzela-Giediona. Nie chodzi i nie widzi. Ma dwóch wspaniałych braci oraz cudownych rodziców, którzy wspierają go w codziennej walce o życie. Mikołaj wymaga stałej opieki kilkunastu specjalistów i odpowiednich warunków do życia. Jego rodzinny dom jest w tak złym stanie, że nie może w nim spędzić najbliższej zimy.

Będzie cieplej, taniej i bardziej eko

Dom rodziny Mikołaja wymaga gruntownej modernizacji w trzech etapach. Pierwszy etap prac poświęcony będzie termomodernizacji, która pozwoli na zatrzymanie ciepła w domu. Ściany zewnętrzne i wewnętrzne zostaną ocieplone i wymieniona będzie stolarka okienna. Zaizolowane zostanie także poddasze i podłogi. W drugim etapie prac, stary piec służący do ogrzewania, zostanie zastąpiony nowoczesnymi foliami grzewczymi. Ostatnim etapem będzie wyposażenie budynku we własną elektrownię słoneczną, zamontowaną na dachu. Dzięki temu dom będzie wyposażony w darmowe ogrzewanie słoneczne, a jego rodzina nie będzie więcej martwiła się o rachunki za prąd i ogrzewanie. Łączna kwota realizacji tych działań to 94 300 złotych.

Jak pomóc?

Celem kampanii #WychodzęZeSmogu jest wyrównanie szans osób ubogich energetycznie w Polsce. Dzięki rządowej dotacji z programu Czyste Powietrze oraz pomocy darczyńców Rodzina Mikołaja ma szansę spędzić nadchodzące święta w bezpiecznym i ciepłym domu. Dotacja z Programu Czyste Powietrze, zapewnia aż 90% finansowania ocieplenia domu i wymiany źródła ciepła. Pozostałe 10% na wkład własny zostało zebrane w ramach prowadzonej w internecie zbiórki, którą cały czas można wesprzeć na facebookowym profilu Fundacji.

Dołącz do zbiórki na profilu FB fundacji: http://bit.ly/ZbiórkaWychodzeZeSmogu
Dowiedz się więcej o Mikołaju i jego rodzinie:
https://fundacjaczystepowietrze.pl/genre/wychodze-ze-smogu/
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/533221267461591/

Data publikacji 2019-12-04 15:56 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki