'; ?> Nowe możliwości dla zachodniopomorskich gmin w ramach Programu Czyste Powietrze - program "Czyste Powietrze"

program "Czyste Powietrze"

Nowe możliwości dla zachodniopomorskich gmin w ramach Programu Czyste Powietrze

15-12-2020-webinar.jpg

Ponad 100 przedstawicieli niemal 90 gmin z województwa zachodniopomorskiego wzięło udział w webinarze na temat nowych możliwości, oferowanych gminom przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w związku ze zmianami w Programie Czyste Powietrze.

- Czyste Powietrze to program, który do tematu jakości powietrza w Polsce podchodzi kompleksowo, łącząc ze sobą różnego rodzaju możliwości dofinansowania i niespotykany do tej pory budżet w wysokości ponad 100 miliardów złotych – mówi Emilia Niemyt – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie, która dodaje, że jedną z przestrzeni współpracy są porozumienia, które Fundusz zawarł do tej pory z 46 gminami. - Dzisiejszy webinar jest formą zachęcenia kolejnych do dołączenia do współpracy, ponieważ umowa udostępnienia środków, zawarta przez szczeciński Fundusz z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przenosi relacje gmina-Fundusz na wyższy poziom. Pracownicy Zespołów do spraw Obsługi Osób Fizycznych są do Państwa dyspozycji w zakresie informacji o programie, a także na każdym etapie zawierania porozumienia i współpracy między Funduszem, a samorządem. Gorąco zachęcam do takiego współdziałania – na rzecz poprawy jakości powietrza w naszym regionie.

Zasady programu, a także możliwości uzyskania przez gminy wsparcia finansowego związanego z obsługą wniosków składanych przez mieszkańców w ramach Programu przedstawiły: Beata Lendner i Barbara Zmuda-Trzebiatowska – Kierownik Zespołów ds. Obsługi Osób Fizycznych w biurach Szczecin i Koszalin.

Gminy zainteresowane zawarciem porozumienia z WFOŚiGW w Szczecinie w zakresie wdrażania Programu Czyste Powietrze zapraszamy do kontaktu:
Biuro Szczecin: Beata Lendner - (91) 48 55 170
Biuro Koszalin: Barbara Zmuda-Trzebiatowska - (94) 34 67 230

Pliki do pobrania
  1. pdf webinar-prezentacja-15-12-2020-r.pdf Rozmiar pliku 2.44 MB Data dodania 2020-12-15 13:18
Data publikacji 2020-12-15 13:18 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki