Miejsce przekazania czeków nie było przypadkowe, bowiem Liceum Ogólnokształcące w Tychowie jest jedną z 23 placówek, w których powstaną nowoczesne pracownie. Symboliczne czeki z dofinasowaniem w obecności Małgorzaty Golińskiej – Sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska, Czesława Hoca- Posła na Sejm RP, Tomasza Wójcika – wicewojewody zachodniopomorskiego przekazał Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.
Powstaną nowoczesne pracownie
Budżet programu „Ekopracownia” w roku 2023 wynosi 2.625.000,00 zł. Ponad 1,3 mln złotych zostanie przeznaczonych na powstanie 23 pracowni w koszalińskiej części województwa zachodniopomorskiego. Program powstał w odpowiedzi na konieczność podnoszenia poziomu świadomości ekologicznej, upowszechniania wiedzy i aktywizacji społecznej w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonej gospodarki wodnej na poziomie lokalnym i regionalnym.
Edukacja ekologiczna to inwestycja w przyszłość planety
Dzięki dofinansowaniu z Funduszu dzieci i młodzież z naszego regionu, będą mogły w przystępny sposób poznawać tajniki przedmiotów ścisłych oraz uczyć się o ochronie przyrody i zielonej energii.
-Wiedza przekazywana przy wykorzystaniu narzędzi aktywizujących i atrakcyjnych form jest łatwiejsza do zapamiętania. A tym samy zostaje z nami na dłużej- powiedział Marek Subocz- Prezes Zarządu Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Środki mogą zostać przeznaczone na przykład na zakup: sprzętu laboratoryjnego, zestawów pomiarowych, odczynników chemicznych, pomocy dydaktycznych, gier, filmów, czasopism, książek, sprzętu komputerowego i fotograficznego, urządzeń wielofunkcyjnych oraz wyposażenia do prowadzenia zajęć edukacyjnych (w tym tablic informacyjnych i interaktywnych).
Dofinansowanie z WFOŚiGW w Szczecinie to 1,3 mln zł
W Gminie Świdwin i Kołobrzeg powstaną po 3 Ekopracownie. Po dwie w gminach: Karlino, Choszczno, Koszalinie, Sławnie, Wałczu, Drawsku Pomorskim i powiecie szczecineckim. Łączna kwota przyznanego dofinasowania wynosi 1 356 448,20 zł.