Dotychczasowa sala lekcyjna została przystosowana do prowadzenia eksperymentów i doświadczeń. Zakupiono stoły laboratoryjne oraz podłączono niezbędną instalację.
Dzięki rozbudowanemu i ciekawemu planowi działań edukacyjnych uczniowie udoskonalą umiejętność posługiwania się sprzętem laboratoryjnym. Ponadto nauczą się jak planować i przeprowadzać doświadczenia biologiczne, dzięki którym można określić stan środowiska naturalnego – zanieczyszczenie wód, gleby i atmosfery. Poznają różne techniki badawcze, zbiorą szereg informacji, na podstawie których można podejmować działania zmierzające do poprawy stanu środowiska.
– Zajęcia warsztatowe o „wędrówce mikroplastiku” oraz stworzenie spotów i filmu o ekologii przyczynią się do lepszego zrozumienia przez uczniów potrzeby ochrony przyrody. Doświadczenia, w których sami przekonują się o aktualnym stanie wody i powietrza, jeszcze bardziej potwierdzają konieczność dbania o środowisko naturalne – powiedział Marek Subocz- Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.
Kwota dofinansowania z WFOŚiGW w Szczecinie to 50 tys. zł, przy koszcie całkowitym zadania w wysokości 71.684,40 zł.