Strona
główna
Oferta
O Funduszu
Aktualności
Pliki do
pobrania
Media
BIP
Konkursy
Kontakt

2,5 mln zł na nowoczesne oświetlenie w Międzyzdrojach

05.12.22

2,5 mln zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dla Gminy Międzyzdroje na modernizację oświetlenia. W briefingu prasowym wzięli udział: Zbigniew Bogucki – Wojewoda Zachodniopomorski, Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie i Mateusz Bobek – Burmistrz Międzyzdrojów. Montaż ponad tysiąca energooszczędnych opraw pozwoli zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery o prawie 400 ton rocznie.

– Decyzje samorządów związane z oszczędnościami w zużyciu energii elektrycznej nie powinny negatywnie wpływać na bezpieczeństwo mieszkańców, ale odbywać się właśnie poprzez takie inwestycje, jak ta w Międzyzdrojach. Gratuluję Panu burmistrzowi pomysłu na uzyskanie środków na nowy, energooszczędny system oświetlenia – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki.

Zamiast sodowych i metalohalogenkowych zostały zainstalowane oprawy LED. – Montaż nowych lamp to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców i odwiedzających Międzyzdroje turystów, ale także – w środowisko. Nowe oświetlenie pozwoli zaoszczędzić ¾ aktualnie pobieranej energii. Zamiast 600 – będzie zużywać w ciągu roku zaledwie nieco ponad 150 megawatogodzin – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. Efektem ekologicznym, oprócz ograniczenia zużycia energii, jest również zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o prawie 395 ton w skali roku.

– Za nami finał niezwykle ważnej inwestycji, której realizacja była możliwa dzięki współdziałaniu z WFOŚiGW w Szczecinie. To kolejny już raz, kiedy bardzo dobrze układająca się współpraca gminy i Funduszu przynosi korzystne dla mieszkańców Międzyzdrojów działania. Zachęcam inne samorządy do korzystania z korzystnych instrumentów, które oferuje Fundusz – mówi Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek.

Koszt inwestycji to 2,5 mln zł. WFOŚiGW w Szczecinie udzielił Gminie Międzyzdroje pożyczki na pełną realizację przedsięwzięcia.

COPYRIGHT Ⓒ 2022 WFOŚiGW w Szczecinie

  • Biuro Szczecin
  • ul. Solskiego 3
  • 71-323 Szczecin
  • tel: 91 48-55-100
  • fax: 91 48-55-101
  • sekretariat@wfos.szczecin.pl
  •  
  • Godziny urzędowania:
  • poniedziałek-piątek 8:00-15:00
facebook
twitter
youtube

Projekt i wykonanie Logicnet.pl - obsługa informatyczna firm, strony i sklepy internetowe Szczecin