Strona
główna
Oferta
O Funduszu
Aktualności
Pliki do
pobrania
Media
BIP
Konkursy
Kontakt

30 stacji ładowania na 30-lecie Funduszu

04.04.23

2,7 mln zł dla 30 zachodniopomorskich gmin na montaż ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych, hybrydowych i autobusów zeroemisyjnych. Dziś Marek Subocz – Prezes Zarządu Funduszu – razem z Posłem Czesławem Hocem ogłosił nabór wniosków, będący elementem jubileuszu 30-lecia działalności Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Fundusz, ogłaszając nabór na gmin na stacje ładowania chce z jednej strony likwidować kolejne bariery w rozwoju elektromobilności, a z drugiej – w wyraźny i dedykowany mieszkańcom sposób świętować jubileusz 30-lecia działalności. Warto zauważyć, że szczeciński Fundusz jako pierwszy w naszym kraju finansował elektromobilność, w tym radiowozy elektryczne dla Policji, a także wprowadził do oferty program, pozwalający mieszkańcom uzyskać wsparcie na zakup samochodów, skuterów i rowerów elektrycznych – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. Efektem ekologicznym będzie uniknięcie emisji dwutlenku węgla do atmosfery.

Każda z nowych stacji powinna być wyposażona w co najmniej 2 punkty ładowania o dużej mocy, nie mniejszej niż 40 kW każdy. Dofinansowanie w formie dotacji to 90% kosztów, nie więcej niż 90 tys. zł na gminę. W ramach konkursu można sfinansować koszty montażu i robót budowlanych, instalacji przyłączeniowej, dokumentacji, nadzoru, testów i odbiorów. Nabór wniosków trwa od 4 kwietnia do 5 maja 2023 roku, a nowe stacje powinny być gotowe przed końcem października.

Do tej pory WFOŚiGW w Szczecinie dofinansował montaż 48 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Fundusz wsparł także zakup przez samorządy i służby 86 samochodów elektrycznych i 22 aut z napędem hybrydowym typu plug-in. Pojazdy służą m.in. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim, Urzędzie Miasta Szczecin, Starostwie Powiatowym w Pyrzycach, Urzędzie Morskim oraz Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie.

COPYRIGHT Ⓒ 2022 WFOŚiGW w Szczecinie

  • Biuro Szczecin
  • ul. Solskiego 3
  • 71-323 Szczecin
  • tel: 91 48-55-100
  • fax: 91 48-55-101
  • sekretariat@wfos.szczecin.pl
  •  
  • Godziny urzędowania:
  • poniedziałek-piątek 8:00-15:00
facebook
twitter
youtube

Projekt i wykonanie Logicnet.pl - obsługa informatyczna firm, strony i sklepy internetowe Szczecin