Strona
główna
Oferta
O Funduszu
Aktualności
Pliki do
pobrania
Media
BIP
Konkursy
Kontakt

Cztery hybrydy plug-in dla KWP w Szczecinie

24.10.22

Ponad 10 ton dwutlenku węgla rocznie – nie trafi do atmosfery dzięki nowym samochodom hybrydowym, które zostały dziś przekazane Zachodniopomorskiej Policji. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na zakup 4 niskoemisyjnych wozów przeznaczył 280 tysięcy złotych.

Pojazdy hybrydowe typu plug-in z ponad 40 km zasięgu w trybie elektrycznym będą służyć w Wydziałach: Dochodzeniowo-Śledczym i do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Szczecinie, Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie oraz Komendzie Powiatowej w Goleniowie. Baterie aut mogą być ładowane ze stacji lub w trakcie jazdy – dzięki odzyskowi energii z silnika spalinowego.

– Kolejne nowe samochody i motocykle trafiają w tym roku do zachodniopomorskiego garnizonu Policji – do Szczecina i komend powiatowych. Cieszę się, że czasy, w których Policjantki i Policjanci musieli korzystać z wysłużonych pojazdów odeszły w niepamięć. Skuteczne działanie, oprócz umiejętności – wymaga odpowiednich narzędzi, dlatego stale zabiegamy o nowoczesny sprzęt dla naszych funkcjonariuszy – mówi wojewoda Zbigniew Bogucki.

– Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie – dzięki wsparciu Funduszu – po raz kolejny stawia na elektromobilność. Efektem ekologicznym zakupu 4 aut jest uniknięcie emisji dwutlenku węgla do atmosfery na poziomie ponad 10 ton w skali roku. To sprawi, że mieszkańcy będą oddychać lepszej jakości powietrzem, a Policjanci – pełnić służbę jeszcze skuteczniej – zapewnia Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

– Zachodniopomorska Policja była w roku 2018 jedną z pierwszych instytucji, która do floty aut służbowych wprowadziła e-pojazdy – przypomina nadinsp. Tomasz Trawiński – Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie. Teraz, bogatsi o pięć lat doświadczenia w użytkowaniu tego typu radiowozów, nie mamy wątpliwości, że była to słuszna decyzja, a ten proekologiczny trend jest po prostu nieodwracalny.

Łączny koszt zakupu 4 samochodów to ponad 740 tysięcy złotych, w tym 280 tys. zł – dofinansowanie z WFOŚiGW w Szczecinie w formie przekazania środków z rezerwy celowej budżetu państwa.

Łącznie z przekazanymi dziś samochodami – Komenda Wojewódzka Policji dysponuje 6 samochodami hybrydowymi i 12 dofinansowanymi przez Fundusz autami elektrycznymi, wśród których są pierwsze w Polsce w pełni elektryczne radiowozy, wykorzystywane do służby w Szczecinie, Świnoujściu oraz Szczecinku.

Do tej pory WFOŚiGW w Szczecinie wsparł finansowo zakup ponad 70 samochodów elektrycznych i 10 z napędem spalinowo-elektrycznym oraz ponad 30 stacji ładowania – między innymi dla Wojewody Zachodniopomorskiego, jednostek Gminy Miasta Szczecin, Urzędu Morskiego w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, Spółki Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Stargardzie, Straży Miejskich w Stargardzie i Kołobrzegu czy Uzdrowiska Świnoujście.

COPYRIGHT Ⓒ 2022 WFOŚiGW w Szczecinie

  • Biuro Szczecin
  • ul. Solskiego 3
  • 71-323 Szczecin
  • tel: 91 48-55-100
  • fax: 91 48-55-101
  • sekretariat@wfos.szczecin.pl
  •  
  • Godziny urzędowania:
  • poniedziałek-piątek 8:00-15:00
facebook
twitter
youtube

Projekt i wykonanie Logicnet.pl - obsługa informatyczna firm, strony i sklepy internetowe Szczecin