Strona
główna
Oferta
O Funduszu
Aktualności
Pliki do
pobrania
Media
BIP
Konkursy
Kontakt

Dbamy o czyste powietrze z Hanną Śleszyńską. Akcja edukacyjna programu „Czyste Powietrze” zachęca do wymiany kopciucha i ocieplenia domu

04.03.24

Ruszyła kampania „Dbamy o czyste powietrze”, w której Hanna Śleszyńska, wcielająca się w urzędniczkę gminy, doradza potencjalnym beneficjentom programu „Czyste Powietrze” w zakresie dotacji na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację domów. Humorystyczne spoty emitowane są na kanałach telewizji Polsat oraz w ogólnopolskiej sieci telewizji lokalnych i regionalnych (od 28 lutego), a także w regionalnych rozgłośniach radiowych od 27 lutego 2024 r.

Informacyjno-edukacyjna akcja realizowana jest – dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – przez Fundację 8 Kobiet. Twarzą kampanii jest znana i lubiana aktorka teatralna i filmowa – Hanna Śleszyńska, z udziałem której przygotowano promocyjne spoty. Krótkie, zabawne scenki w gminnym punkcie konsultacyjno-informacyjnym programu „Czyste Powietrze”, odgrywane również przez szczecińskich aktorów, zachęcają Polaków do wymiany starych, nieefektywnych źródeł ciepła na te ekologiczne oraz ocieplenia domów.

A ponieważ nic tak nie przekonuje jak dobry przykład, to kolejnym projektowym działaniem w ramach dofinansowania z NFOŚiGW, jest realizacja kilkunastu, krótkich form reportażowych z beneficjentami, którzy już skorzystali z programu „Czyste Powietrze” i dzielą się swoimi doświadczeniami. Opowiadają, dlaczego zainwestowali w swój dom (docieplili go i wymienili piec), jakie korzyści im to przyniosło (nie tylko finansowe, ale też zdrowotne) i zachęcają innych do sięgnięcia po tę formę dofinansowania. Przykłady dobrych praktyk zobaczyć można m.in. na stronie internetowej kampanii: dbamyoczystepowietrze.pl.

Z kolei szczegółowe informacje na temat dotacji z programu „Czyste Powietrze” można znaleźć na stronie NFOŚiGW: czystepowietrze.gov.pl.

COPYRIGHT Ⓒ 2022 WFOŚiGW w Szczecinie

  • Biuro Szczecin
  • ul. Solskiego 3
  • 71-323 Szczecin
  • tel: 91 48-55-100
  • fax: 91 48-55-101
  • kancelaria@wfos.szczecin.pl
  •  
  • Godziny urzędowania:
  • poniedziałek-piątek 8:00-15:00
facebook
twitter
youtube

Projekt i wykonanie Logicnet.pl - obsługa informatyczna firm, strony i sklepy internetowe Szczecin