Strona
główna
Oferta
O Funduszu
Aktualności
Pliki do
pobrania
Media
BIP
Konkursy
Kontakt

Jubileusz 30-lecia działalności WFOŚiGW W Szczecinie

09.06.23

Rok 2023 jest szczególny dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. To czas świętowania 30-lecia działalności. Zgodnie z misją Funduszu: wspieramy działania na rzecz środowiska ze szczególnym uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju. Finansujemy poprawę jakości powietrza, ochronę wód, gospodarkę odpadami czy elektromobilność. Wspieramy efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii. Inwestujemy także w edukację ekologiczną i ochronę przyrody.

Z bardzo atrakcyjnych form wsparcia, w tym dotacji, niskooprocentowanych pożyczek i umorzeń, mogą skorzystać nie tylko samorządy, szpitale, szkoły i uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe oraz przedsiębiorcy, ale także wszyscy mieszkańcy. Finansujemy czyste powietrze, dobrą jakość wody, nowoczesny transport i atrakcyjną ofertę edukacyjną.

Od 1993 roku na realizację niemal 26 tysięcy zadań proekologicznych przeznaczyliśmy kwotę ponad 2,7 miliarda złotych. To pieniądze bardzo dobrze zainwestowane w środowisko. Dzięki środkom wydatkowanym przez ostatnie 30 lat mieszkańcy zyskali dostęp do sieci kanalizacyjnej i wodociągowej o długości ponad 4700 kilometrów. Zmodernizowane oczyszczalnie przyjmują na dobę ponad 420 000 m3 ścieków, a na składowiska trafia o prawie 40 tysięcy ton odpadów mniej. Udało się wymienić tysiące nieefektywnych źródeł ciepła i jednocześnie znacznie ograniczyć emisję szkodliwych gazów i pyłów do atmosfery – o ponad 575 000 ton rocznie. Jako pierwsi w Polsce finansowaliśmy samochody elektryczne i stacje ładowania – zarówno dla instytucji, jak i osób indywidualnych. Dzięki wsparciu Funduszu możliwe było przywrócenie naturze zrekultywowanych składowisk odpadów, na których zostały wytyczone ścieżki edukacyjne. Kolejne owoce naszej działalności to nowoczesne i doskonale wyposażone Ośrodki Edukacji Ekologicznej oraz Eko-Pracownie, w których uczniowie mogą lepiej zrozumieć fascynujący świat przyrody. To wszystko: dla środowiska Pomorza Zachodniego. Dziękujemy beneficjentom, samorządom, instytucjom, fundacjom i mieszkańcom za to, że wspólnie dbamy o środowisko w naszym regionie.

Gala z okazji 30-lecia Funduszu była wyjątkowym czasem podsumowań naszej wieloletniej działalności na rzecz ochrony środowiska.

Podczas uroczystości pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie odebrali odznaczenia państwowe. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda przyznał Medale za Długoletnią Służbę za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej w służbie Państwa. W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej aktu wręczenia dokonała Małgorzata Golińska – Sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.

Anna Moskwa, Minister Klimatu i Środowiska w dowód uznania szczególnych zasług dla ochrony środowiska i klimatu wyróżniła odznaką honorową pracowników WFOŚiGW w Szczecinie. Aktu wręczenia dokonała Małgorzata Golińska – Sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska wraz z Wicewojewodami Zachodniopomorskimi: Tomaszem Wójcikiem oraz Mateuszem Wagemannem.

Na zakończenie Gali wręczono promesy dla czterech gmin w ramach programu 30 stacji ładowania na 30-lecie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Promesy zostały przekazane do:

 • Gminy Międzyzdroje – 73 170,73 zł
 • Gminy Dziwnów – 90 000,00 zł
 • Gminy Sianów – 90 000,00 zł
 • Miasta Szczecinek – 90 000,00 zł.

Budżet programu 30 stacji ładowania na 30-lecie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie to 2,7 mln zł.

COPYRIGHT Ⓒ 2022 WFOŚiGW w Szczecinie

 • Biuro Szczecin
 • ul. Solskiego 3
 • 71-323 Szczecin
 • tel: 91 48-55-100
 • fax: 91 48-55-101
 • sekretariat@wfos.szczecin.pl
 •  
 • Godziny urzędowania:
 • poniedziałek-piątek 8:00-15:00
facebook
twitter
youtube

Projekt i wykonanie Logicnet.pl - obsługa informatyczna firm, strony i sklepy internetowe Szczecin