Strona
główna
Oferta
O Funduszu
Aktualności
Pliki do
pobrania
Media
BIP
Konkursy
Kontakt

Kołobrzeski Kopernik z nowoczesnym sprzętem z programu Eko-Pracownia

30.01.23

Monitory dotykowe, mikroskopy i zestawy odczynników – pomogą poznawać biologię i chemię uczniom z Kołobrzegu. Dziś w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika zostało zaprezentowane wyposażenie, kupione w ramach programu Eko-Pracownia dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

– Ekologia, ochrona środowiska i zdrowie to współczesne wyzwania cywilizacyjne. Musimy dbać o przyrodę – to bardzo ważna kwestia i cieszę się, że w środowisku szkół średnich funkcjonuje takie rozwiązanie, jak program Eko-Pracownia – mówi Czesław Hoc – Poseł na Sejm RP.

– Świat przyrody, a także skomplikowane reakcje chemiczne nie będą już dla licealistów tak tajemnicze. Fundusz wsparł zakup nowego sprzętu do czterech pracowni biologiczno-chemicznych. Kołobrzeskie Liceum im. Mikołaja Kopernika jako pierwsze otwiera nowoczesne sale. Łącznie w naszym regionie w ramach prowadzonego przez Fundusz programu Eko-Pracownia takie atrakcyjne miejsca do nauki powstają w 13 szkołach m.in. w Stargardzie, Sianowie, Bierzwniku, Szczecinku, Łubowie, Gościnie, Węgorzynie i Wałczu – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

W ramach projektu, oprócz zakupu sprzętu, została zorganizowana interaktywna konferencja „See the sea” na temat zanieczyszczeń morza – z udziałem uczniów z Polski i Hiszpanii. Koszt Eko-Pracowni w LO im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu to ponad 53 tys. zł, w tym 48 tys. zł dotacji z WFOŚiGW w Szczecinie. Na stworzenie pracowni w 13 szkołach Fundusz przeznaczy w tym roku łącznie 575 tys. zł.

Eko-Pracownia to nowy program WFOŚiGW w Szczecinie. Jest adresowany do szkół podstawowych i średnich, które mogły otrzymać dofinansowanie w formie dotacji do 50 tys. złotych (90% kosztów) m.in. na modernizację i doposażenie pracowni edukacyjnych w sprzęt i materiały do edukacji ekologicznej, zakup pomocy naukowych przydatnych na lekcjach przyrody, biologii, geografii, chemii i fizyki; wyposażenia, w tym komputerów i mebli, pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, a także prace remontowe: m.in. modernizację oświetlenia oraz instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.

COPYRIGHT Ⓒ 2022 WFOŚiGW w Szczecinie

  • Biuro Szczecin
  • ul. Solskiego 3
  • 71-323 Szczecin
  • tel: 91 48-55-100
  • fax: 91 48-55-101
  • sekretariat@wfos.szczecin.pl
  •  
  • Godziny urzędowania:
  • poniedziałek-piątek 8:00-15:00
facebook
twitter
youtube

Projekt i wykonanie Logicnet.pl - obsługa informatyczna firm, strony i sklepy internetowe Szczecin