Strona
główna
Oferta
O Funduszu
Aktualności
Pliki do
pobrania
Media
BIP
Konkursy
Kontakt

Koszaliński WIORiN rozwija eko-flotę

30.01.23

Sześć samochodów elektrycznych i stacji ładowania zasili ekologiczną flotę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Koszalinie. To możliwe dzięki prawie 800 tys. zł wsparcia z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który finansuje eko-inwestycję w 100% z rezerwy celowej budżetu państwa.

Dziś w koszalińskim biurze Funduszu Marek Subocz – Prezes WFOŚiGW w Szczecinie i Barbara Hawrył – Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa – podpisali umowę dofinansowania. Zgodnie z nią – WIORiN kupi pojazdy elektryczne o zasięgu co najmniej 230 km na pełnej baterii i naścienne stacje ładowania.

– Jesteśmy w awangardzie, jeśli chodzi o elektromobilność, gdyż flota Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Koszalinie będzie opierać się na pojazdach elektrycznych. Stawiamy na ekologię, ekonomię, bezpieczeństwo i zdrowie – mówi Czesław Hoc – Poseł na Sejm RP.

– Fundusz wspiera elektromobilność, mając na uwadze efekt ekologiczny wymiany samochodów ze spalinowych na elektryczne. Dzięki naszemu dofinansowaniu – w przypadku tego zakupu WIORiNu do atmosfery nie trafi ponad 9 ton dwutlenku węgla rocznie. Co cieszy, Inspektorat planuje kolejne zakupy aut na prąd – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie. Nowe pojazdy trafią do Koszalina, Szczecina, Kołobrzegu, Stargardu, Sławna i Wałcza.

WFOŚiGW w Szczecinie do tej pory wsparł finansowo zakup prawie 80 samochodów elektrycznych i 14 z napędem spalinowo-elektrycznym oraz niemal 40 stacji ładowania. Dofinansowane przez Fundusz auta trafiły m.in. do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, jednostek Gminy Miasta Szczecin, Urzędu Morskiego w Szczecinie, Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie, Spółki Goleniowskie Wodociągi i Kanalizacja, Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Stargardzie, Straży Miejskich w Stargardzie i Kołobrzegu czy Uzdrowiska Świnoujście.

COPYRIGHT Ⓒ 2022 WFOŚiGW w Szczecinie

  • Biuro Szczecin
  • ul. Solskiego 3
  • 71-323 Szczecin
  • tel: 91 48-55-100
  • fax: 91 48-55-101
  • sekretariat@wfos.szczecin.pl
  •  
  • Godziny urzędowania:
  • poniedziałek-piątek 8:00-15:00
facebook
twitter
youtube

Projekt i wykonanie Logicnet.pl - obsługa informatyczna firm, strony i sklepy internetowe Szczecin