Strona
główna
Oferta
O Funduszu
Aktualności
Pliki do
pobrania
Media
BIP
Konkursy
Kontakt

Nowe samochody dla GDDKiA i Urzędu Morskiego

12.12.22

Prawie 5 ton dwutlenku węgla nie trafi do atmosfery dzięki 4 nowym autom elektrycznym i 1 hybrydowemu, dofinansowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Prezes Marek Subocz – w obecności Wojewody Zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego przekazał pojazdy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Urzędowi Morskiemu w Szczecinie.  

 Fundusz skutecznie wspiera zakup samochodów elektrycznych i hybrydowych wśród samorządów, instytucji i służb, przyznając do 50% wsparcia w formie dotacji lub 100% – pożyczki, a także przekazując środki z rezerwy celowej budżetu państwa. Z dofinansowanych pojazdów korzystają między innymi służby Wojewody Zachodniopomorskiego, Policja czy Straże Miejskie. W Nowym Roku ogłosimy program, w którym wsparcie na zakup auta elektrycznego będzie dedykowane indywidualnym odbiorcom – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

GDDKiA: elektryk, hybryda i stacja ładowania

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otrzymała 330 tys. zł wsparcia na zakup 2 samochodów: elektrycznego i hybrydowego oraz dwustanowiskowej stacji ładowania. Efektem ekologicznym jest redukcja emisji zanieczyszczeń o prawie 2,2 tony rocznie. Pojazdy, odebrane przez Łukasza Lendnera – Dyrektora GDDKiA, będą wspierać Dyrekcję w codziennych działaniach na około 1400 kilometrach zachodniopomorskich dróg, w tym w realizacji inwestycji prowadzonych pod nadzorem przyrodniczym.Urząd Morski:

Trzy auta elektryczne na wybrzeże

Darłowo, Kołobrzeg i Świnoujście – w tych miastach będą służyć 3 nowe, bezemisyjne e-samochody, kupione przez Urząd Morski w Szczecinie dzięki 350 tys. zł wsparcia z WFOŚiGW w Szczecinie. Pojazdy, dzięki którym do atmosfery rocznie nie trafi ponad 2,6 tony CO2, odebrał Paweł Szumny – Zastępca Dyrektora ds. Technicznych. Auta będą wykorzystywane między innymi do patroli na terenach szczególnie cennych przyrodniczo, w tym w Wolińskim Parku Narodowym i na obszarach Natura 2000. W ramach dotychczasowej współpracy z Funduszem Urząd Morski uzyskał 340 tys. zł dofinansowania na zakup 2 pojazdów elektrycznych, które służą m.in. przy inspekcjach statków w szczecińskim porcie.

Do tej pory WFOŚiGW w Szczecinie wsparł finansowo zakup ponad 70 samochodów elektrycznych i 10 z napędem spalinowo-elektrycznym oraz ponad 30 stacji ładowania.

COPYRIGHT Ⓒ 2022 WFOŚiGW w Szczecinie

  • Biuro Szczecin
  • ul. Solskiego 3
  • 71-323 Szczecin
  • tel: 91 48-55-100
  • fax: 91 48-55-101
  • sekretariat@wfos.szczecin.pl
  •  
  • Godziny urzędowania:
  • poniedziałek-piątek 8:00-15:00
facebook
twitter
youtube

Projekt i wykonanie Logicnet.pl - obsługa informatyczna firm, strony i sklepy internetowe Szczecin