Strona
główna
Oferta
O Funduszu
Aktualności
Pliki do
pobrania
Media
BIP
Konkursy
Kontakt

Ponad 1000 budynków z nowym ogrzewaniem – dzięki Ciepłemu Mieszkaniu

12.04.24

37,5 miliona złotych dla 29 zachodniopomorskich samorządów na wymianę pieców w mieszkaniach i budynkach wielorodzinnych. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie zawarł umowy w programie Ciepłe Mieszkanie, dzięki którym nowe źródła ciepła zostaną zamontowane w 1013 budynkach.

Wśród samorządów, które skorzystają ze wsparcia jest między innymi Miasto Świdwin, które – dzięki dotacji z Funduszu w wysokości 16,3 mln zł – wymieni źródła ciepła w 117 budynkach. Dofinansowanie – w ramach wcześniej podpisanych umów – trafiło także m.in. do Miasta Szczecinek czy gmin: Bobolice i Drawsko Pomorskie.

Ciepłe Mieszkanie to program, który jest realizowany przez szczeciński Fundusz we współpracy z Ministerstwem Klimatu i Środowiska oraz Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jego celem w skali kraju jest poprawa jakości powietrza i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń przez wymianę pieców w co najmiej 80 tysiącach mieszkań w budynkach wielorodzinnych. Ogólnopolski budżet to 1,75 mld zł.

Program pozwala uzyskać wsparcie na montaż kotła gazowego kondensacyjnego, kotła na pellet drzewny o podwyższonym standardzie, ogrzewania elektrycznego, pompy ciepła albo podłączenia lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła. Dofinansowanie można otrzymać także na wykonanie instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wymianę okien i drzwi oraz montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Sfinansować można również koszt przygotowania projektu inwestycji. Wysokość dotacji na jedno mieszkanie to – w zależności od dochodów w przeliczeniu na członka rodziny – od 16,5 do 41 tys. zł. Szczegółowe informacje:https://wfos.szczecin.pl/programy/cieple-mieszkanie-edycja-ii-za-posrednictwem-gmin

COPYRIGHT Ⓒ 2022 WFOŚiGW w Szczecinie

  • Biuro Szczecin
  • ul. Solskiego 3
  • 71-323 Szczecin
  • tel: 91 48-55-100
  • fax: 91 48-55-101
  • kancelaria@wfos.szczecin.pl
  •  
  • Godziny urzędowania:
  • poniedziałek-piątek 8:00-15:00
facebook
twitter
youtube

Projekt i wykonanie Logicnet.pl - obsługa informatyczna firm, strony i sklepy internetowe Szczecin