Strona
główna
Oferta
O Funduszu
Aktualności
Pliki do
pobrania
Media
BIP
Konkursy
Kontakt

Ranking Gmin w Programie Priorytetowym Czyste Powietrze

01.07.24

Informujemy, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) zakończył już prace nad Rankingiem i wyłonił najbardziej aktywne Gminy zaangażowane w Program Priorytetowy Czyste Powietrze.

W rankingu ujęte zostało 2162 gminy, które przystąpiły na podstawie porozumienia do Programu Priorytetowego Czyste Powietrze. Z tego grona teraz aż 657 gmin z najlepszymi wynikami może otrzymać do 30 tys. zł. NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Szczecinie od lat współpracuje z gminami, które otrzymują finansowanie na utworzenie i prowadzenie gminnych punktów konsultacyjno‐informacyjnych oraz wynagrodzenie za złożone wnioski.

Jak wskazuje ranking, trzy pierwsze miejsca w obecnym zestawieniu najbardziej zaangażowanych gmin należą do: gminy Adamówka z woj. podkarpackiego (165 wniosków o dotację przy 1022 budynkach jednorodzinnych w całej gminie), miasta Kowal z woj. kujawsko‐pomorskiego (136 wniosków przy 849 domach) oraz gminy Górno z woj. świętokrzyskiego (550 wniosków przy 3642 domach). Pierwszą dziesiątkę uzupełniają kolejno: miasto Kolno (woj. podlaskie), gminy – Radzanów (woj. mazowieckie), Opatów (woj. śląskie), Lutocin (woj. mazowieckie), Koniusza (woj. małopolskie) oraz miasta – Lipno (woj. kujawsko‐pomorskie) i Grajewo (woj. podlaskie).

Wszystkim Gminom szczerze gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów w realizacji tak ważnego Programu jakim jest Program Priorytetowy Czyste Powietrze!

Więcej informacji nt. rankingu znajdą Państwo na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/partnerzy/gminy/ranking-gmin

Ranking gmin

Porozumienie w sprawie bonusu dla najbardziej aktywnych gmin

Porozumienie – Załącznik nr 1 Wzór wniosku o wypłatę środków z wzorami załączników

Porozumienie – Załącznik nr 2 Wymagania i koszty kwalifikowane – ranking

UWAGA: Informacja nt. terminu podpisania Porozumień, z Gminami które zostały wyłonione w konkursie, zostaną przekazane odrębnym komunikatem.

COPYRIGHT Ⓒ 2022 WFOŚiGW w Szczecinie

  • Biuro Szczecin
  • ul. Solskiego 3
  • 71-323 Szczecin
  • tel: 91 48-55-100
  • fax: 91 48-55-101
  • kancelaria@wfos.szczecin.pl
  •  
  • Godziny urzędowania:
  • poniedziałek-piątek 8:00-15:00
facebook
twitter
youtube

Projekt i wykonanie Logicnet.pl - obsługa informatyczna firm, strony i sklepy internetowe Szczecin