Strona
główna
Oferta
O Funduszu
Aktualności
Pliki do
pobrania
Media
BIP
Konkursy
Kontakt

Zainwestuj w ekologię! Atrakcyjne pożyczki dla samorządów i przedsiębiorców

27.03.24

Montaż odnawialnych źródeł energii, termomodernizację budynku czy zakup samochodu elektrycznego i stacji ładowania – można sfinansować we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Oferta Funduszu to m.in. niskooprocentowane pożyczki, dzięki którym w ekologię można inwestować ze wsparciem na poziomie 100% kosztów.

Twój pomysł!

Zachodniopomorskie samorządy i firmy, które realizują zadania dotyczące ochrony środowiska i gospodarki wodnej mogą przeznaczyć preferencyjną pożyczkę na odnawialne źródła energii (np. instalacje fotowoltaiczne i wiatrowe, biogazownie); termomodernizację budynków i wdrożenie nowoczesnych oraz przyjaznych środowisku technologii, zwiększających efektywność energetyczną, w tym z zastosowaniem inteligentnych sieci energetycznych (ISE); zakup samochodów o napędzie elektrycznym i hybryd typu plug-in oraz budowę stacji ładowania. Wspieramy też modernizację istniejących źródeł ciepła oraz działania, nastawione na zmniejszenie emisji gazów i pyłów do atmosfery.

Nasze wsparcie

Oferujemy trzy rodzaje pożyczek:

 • preferencyjną – z oprocentowaniem 0,7 stopy redyskonta weksli, nie mniej niż 2% rocznie, z zastrzeżeniem przepisów dotyczących pomocy publicznej, z okresem finansowania do 15 lat (w tym 12 miesięcy karencji w spłacie kapitału);
 • na wkład własny – z oprocentowaniem pożyczki preferencyjnej;
 • pomostową – krótkoterminową, na sfinansowanie środków zewnętrznych.

Dodatkowe korzyści dla pożyczkobiorców to m.in. brak prowizji, opłaty przygotowawczej oraz kosztów dokonywania aneksów na umowie, a także – w przypadku samorządów – możliwość częściowego umorzenia. Co ważne, wsparcie nie dotyczy projektów już zakończonych. Po szczegóły zapraszamy na stronę wfos.szczecin.pl do zakładki: Oferta/Pożyczki i dotacje dla podmiotów. Można tam znaleźć wniosek o dofinansowanie i załączniki: harmonogram rzeczowo-finansowy oraz kartę efektu ekologicznego.

Dlaczego warto z nami współpracować?

WFOŚiGW w Szczecinie od 31 lat działa w trosce o środowisko Pomorza Zachodniego. Mamy bogate doświadczenie we współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego oraz w finasowaniu podmiotów o różnych formach organizacyjno-prawnych. Elastycznie reagujemy na potrzeby Beneficjentów, dostosowując formy dofinansowania do potrzeb naszych Partnerów. Współpracując z nami, pomagasz dbać o środowisko, które nas otacza i wzmacniasz świadomość ekologiczną mieszkańców.

Szczegóły w ulotce: Zainwestuj w ekologię. Zapraszamy do współpracy!

COPYRIGHT Ⓒ 2022 WFOŚiGW w Szczecinie

 • Biuro Szczecin
 • ul. Solskiego 3
 • 71-323 Szczecin
 • tel: 91 48-55-100
 • fax: 91 48-55-101
 • kancelaria@wfos.szczecin.pl
 •  
 • Godziny urzędowania:
 • poniedziałek-piątek 8:00-15:00
facebook
twitter
youtube

Projekt i wykonanie Logicnet.pl - obsługa informatyczna firm, strony i sklepy internetowe Szczecin