'; ?> Eko-Pracownia w koszalińskiej Piątce - gotowa - aktualności

aktualności

Eko-Pracownia w koszalińskiej Piątce - gotowa

koszalin-03.jpg

45 tysięcy złotych dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie dla Gminy Miasta Koszalin na nową Eko-Pracownię w V Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Lema. Marek Subocz – Prezes Zarządu Funduszu otworzył nowoczesną salę, która przybliży koszalińskim licealistom edukację ekologiczną.

- Fundusz, wspierając tworzenie Eko-Pracowni w szkołach, chce zachęcić uczniów do nauki biologii, geografii, fizyki, chemii i zafascynować ich światem przyrody. Z pewnością w odnowionej klasie, przy wygodnych, 8-osobowych stołach, dostosowanych do przeprowadzania eksperymentów, będzie można przyjemniej i efektywniej rozwiązywać skomplikowane zadania – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu szczecińskiego Funduszu. Koszt stworzenia eko-pracowni w V LO w Koszalinie to 50 tys. zł, w tym 45 tys. zł dotacji z WFOŚiGW w Szczecinie.

Eko-Pracownia to nowy program szczecińskiego Funduszu, który jest adresowany do szkół podstawowych i średnich. W pierwszej edycji mogły one – za pośrednictwem samorządów - uzyskać dofinansowanie w formie dotacji do 50 tys. złotych (90% kosztów) m.in. na modernizację i doposażenie pracowni edukacyjnych w sprzęt i materiały do edukacji ekologicznej, zakup pomocy naukowych; wyposażenia, w tym komputerów i mebli, pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, a także prace remontowe: m.in. modernizację oświetlenia oraz instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. W tym roku wsparcie Funduszu w wysokości ponad 575 tys. zł pozwoliło na stworzenie 13 pracowni w szkołach m.in. w Stargardzie, Sianowie, Bierzwniku, Szczecinku i Wałczu.

Data publikacji 2022-12-01 12:16 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki