'; ?> Nowe numery Wydry i Przyjaciół - aktualności

aktualności

Nowe numery Wydry i Przyjaciół

wydra-2-cut.jpg

Popularny wśród dzieci i młodzieży kwartalnik „Wydra i Przyjaciele” po raz kolejny ze wsparciem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Dzięki ponad 90 tys. zł dotacji Drawieński Park Narodowy wyda w tym roku 4 numery „Wydry”. Dziś Marek Subocz – Prezes WFOŚiGW w Szczecinie i Paweł Bilski – Dyrektor Parku – podpisali umowę dofinansowania.

Tytułowa Wydra – Przewodniczka na kartach czasopisma oprowadza najmłodszych po pięknych miejscach Drawieńskiego Parku Narodowego i Puszczy Drawskiej. Redaktorami są uczniowie Szkoły Podstawowej w Drawnie i pracownicy DPN.

- Wsparcie z Funduszu obejmuje przygotowanie, wydanie i dystrybucję 4 numerów „Wydry i Przyjaciół” – każdego w nakładzie 3 tysięcy egzemplarzy. Przez atrakcyjne treści, w tym gry, zabawy i krzyżówki chcemy zachęcić dzieci i młodzież do poznawania pasjonującego świata przyrody – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Do tegorocznych numerów będą dołączone eko-gadżety: bawełniana torba i puzzle. Gazeta ukazuje się od 2018 roku. Została nagrodzona m.in. w kategorii wydawnictwa dla dzieci podczas Ogólnopolskiego Przeglądu Książki Krajoznawczej i Turystycznej w Poznaniu.

To kolejna współpraca między Funduszem, a Drawieńskim Parkiem Narodowym. Dzięki prawie 60 tys. zł dotacji z WFOŚiGW w Szczecinie Park – w Punkcie Informacji Turystycznej w Drawnie – stworzył studio podcastowe, w którym można realizować audycje, dotyczące edukacji ekologicznej i ochrony przyrody.

Data publikacji 2022-10-17 13:29 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki