'; ?> Ponad 2 mln zł na nową kanalizację w Kinicach - aktualności

aktualności

Ponad 2 mln zł na nową kanalizację w Kinicach

nowogrodek-02.jpg

2 mln zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie na budowę nowej sieci kanalizacyjnej i przyłączy w miejscowości Kinice. Dziś Marek Subocz - Prezes WFOŚiGW w Szczecinie i Krzysztof Mrzygłód – Wójt Gminy Nowogródek Pomorski – w obecności Posła Leszka Dobrzyńskiego - podpisali umowę dofinansowania.

- Z kanalizacji, która do tej pory nie istniała, skorzysta prawie 40 mieszkańców Kinic. Inwestycja to dowód na to, że zarówno Fundusz, jak i samorząd, widzi ważne, życiowe potrzeby mniejszych miejscowości - mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Inwestycja zakłada budowę ponad 4 kilometrów sieci kanalizacyjnej, 4 przepompowni ścieków i 10 przyłączy. Ścieki z Kinic będą tłoczone do oczyszczalni w Karsku. Efektem ekologicznym będzie redukcja emisji zanieczyszczeń, a prace potrwają do końca listopada.

Fundusz przyznał dofinansowanie w formie pożyczki (ponad 987 tys. zł) i pożyczki pomostowej (1 milion 67 tys. zł) – łącznie 2 mln 055 tys. zł. Koszt prac to ponad 3,2 mln zł. Inwestycja jest finansowana również z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Data publikacji 2022-08-29 14:37 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki