'; ?> Trzynaście nowych Eko-Pracowni w regionie - aktualności

aktualności

Trzynaście nowych Eko-Pracowni w regionie

kolaz-na-www.jpg

575 tysięcy złotych na 13 nowych Eko-Pracowni w województwie zachodniopomorskim. W listopadzie i grudniu zostały otwarte nowoczesne sale edukacyjne, które powstały dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie w ramach nowego programu Eko-Pracownia.

- Fundusz, wspierając tworzenie Eko-Pracowni w szkołach, chce zachęcić uczniów do nauki biologii, geografii, fizyki, chemii i zafascynować ich światem przyrody. Z pewnością w odnowionych klasach, świetnie wyposażonych i dostosowanych do przeprowadzania eksperymentów, można przyjemniej i efektywniej rozwiązywać skomplikowane zadania – mówi Marek Subocz – Prezes Zarządu WFOŚiGW w Szczecinie.

Eko-Pracownia to program, który jest adresowany do szkół podstawowych i średnich. W pierwszej edycji mogły one – we współpracy z samorządami - otrzymać dofinansowanie w formie dotacji do 50 tys. złotych (90% kosztów) m.in. na:

  • modernizację i doposażenie pracowni edukacyjnych w sprzęt i materiały do edukacji ekologicznej,
  • zakup pomocy naukowych; wyposażenia, w tym komputerów i mebli, pojemników do selektywnej zbiórki odpadów,
  • prace remontowe: m.in. modernizację oświetlenia oraz instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej.

W tym roku wsparcie Funduszu w wysokości ponad 575 tys. zł pozwoliło na stworzenie 13 pracowni w szkołach m.in. w Stargardzie, Sianowie, Bierzwniku, Szczecinku i Wałczu. Łączny koszt prac to ponad 640 tys. zł.

Data publikacji 2023-01-16 08:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki Ilość aktualizacji 1 Data aktualizacji 2023-01-13 09:35 Zaktualizował(a) Konrad Czarnecki