'; ?> Uczniowie z Będzina myślą globalnie, sprzątają lokalnie - aktualności

aktualności

Uczniowie z Będzina myślą globalnie, sprzątają lokalnie

b4.jpg Fot.: Gmina Będzino

Najlepsze prace dotyczące segregacji odpadów – wybrane. Do uczniów z Gminy Będzino trafiły nagrody w konkursie plastycznym, zorganizowanym w ramach dofinansowanej przez Fundusz kampanii „Myślimy globalnie, sprzątamy lokalnie”

Zadaniem było przygotowanie w dowolnej formie pracy dotyczącej selektywnej zbiórki odpadów. Do najlepszych trafiły rowery, hulajnogi i deskorolki, które – w imieniu Prezesa Marka Subocza – wręczył Jacek Pawłowicz – p.o. Kierownik Zespołu ds. Obsługi Wniosków w koszalińskim Biurze Funduszu. Konkurs poprzedziły warsztaty dla uczniów czterech szkół z Gminy Będzino, zorganizowane we współpracy z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Koszalinie. Oprócz tego w ramach projektu mieszkańcy mogli wziąć udział w akcji sprzątania lasu i brzegów łowiska Strachomino. To wszystko w trosce o większą świadomość ekologiczną. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie przekazał na te działania 15 tys. zł dotacji.

Data publikacji 2022-12-01 14:55 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki Ilość aktualizacji 1 Data aktualizacji 2022-12-01 12:22 Zaktualizował(a) Konrad Czarnecki