'; ?> Uczniowie z Gościna mają nową Eko-Pracownię - aktualności

aktualności

Uczniowie z Gościna mają nową Eko-Pracownię

goscino-01-cut.jpg Fot.: ZS Gościno

Nauka przyrody będzie łatwiejsza w nowoczesnej sali, która przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej powstała w Zespole Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie. Eko-Pracownię – w obecności Posła Czesława Hoca - otworzył Marek Subocz – Prezes Zarządu szczecińskiego Funduszu.

Zespół Szkół odnowił jedną z klas na drugim piętrze. W środku pojawiły się nowe meble, pomoce i narzędzia dydaktyczne, w tym komputer i sprzęt multimedialny, mikroskopy, plansze i modele. Uczniowie w ramach projektu realizowanego przez szkołę biorą też udział w programie edukacyjnym, warsztatach i konkursach dotyczących ochrony przyrody. Koszt inwestycji to prawie 55 tys. zł, w tym niespełna 50 tys. zł to dotacja, przekazana przez WFOŚiGW w Szczecinie.

Eko-Pracownia to nowy program szczecińskiego Funduszu, który jest adresowany do szkół podstawowych i średnich. W pierwszej edycji mogły one uzyskać dofinansowanie w formie dotacji do 50 tys. złotych (90% kosztów) m.in. na modernizację i doposażenie pracowni edukacyjnych w sprzęt i materiały do edukacji ekologicznej, zakup pomocy naukowych niezbędnych na lekcjach przyrody, biologii, geografii, chemii i fizyki; wyposażenia, w tym komputerów i mebli, pojemników do selektywnej zbiórki odpadów, a także prace remontowe: m.in. modernizację oświetlenia oraz instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. W tym roku wsparcie Funduszu w wysokości ponad 575 tys. zł pozwoliło na stworzenie 13 pracowni w szkołach m.in. w Stargardzie, Sianowie, Bierzwniku, Szczecinku i Wałczu.

Data publikacji 2022-12-10 10:00 Wprowadził(a) Konrad Czarnecki Ilość aktualizacji 1 Data aktualizacji 2022-12-09 13:22 Zaktualizował(a) Konrad Czarnecki