Strona
główna
O funduszu
Aktualności
Pliki do
pobrania
Media
Konkursy
Kontakt
  1. Zdobądź wiedzę

    Zapoznaj się ze szczegółami naboru, w szczególności podstawową dokumentacją, tj.: Programem priorytetowym, Regulaminem naboru oraz formularzem Wniosku o dofinansowanie. Całość dostępna na www.wnioski.wfos.szczecin.pl .
  1. Zbadaj potrzeby budynku

    Określ stan obecny i potrzeby budynku. Przy wypełnianiu wniosku zaznacz te przedsięwzięcia, które faktycznie będziesz realizował (np. wybierz właściwy typ pompy ciepła). Możesz wykonać audyt energetyczny budynku, który pozwoli na właściwy dobór zakresu rzeczowego Twojej inwestycji. Istnieje możliwość dofinansowania kosztów sporządzenia takiego dokumentu.
  1. Wypełnij i złóż wniosek o dofinansowanie

    Pamiętaj o zapoznaniu się z Instrukcją wypełniania wniosku o dofinansowanie i dołączeniu wszystkich wymaganych załączników. Wniosek złóż poprzez dedykowaną stronę: www.gwd.nfosigw.gov.pl
  1. Zawarcie umowy o dofinansowanie

    W przypadku pozytywnej decyzji o dofinansowaniu przedsięwzięcia złożony przez Ciebie wniosek staje się automatycznie umową, o czym będziesz poinformowany pisemnie. O ile zadanie nie zostało już rozpoczęte, to fakt zawarcia umowy jest tym momentem, od którego możesz bezpiecznie rozpocząć zaplanowane inwestycje.
  1. Złóż wnioski o płatność

    Termin zakończenia zadania tożsamy jest z datą wystawienia ostatniej faktury (lub równoważnego dokumentu księgowego) albo innego dokumentu potwierdzającego wykonanie prac i oznacza rzeczowe zakończenie wszystkich prac objętych umową o dofinansowanie, pozwalające na prawidłową eksploatację zamontowanych urządzeń.
  1. Zakończenie przedsięwzięcia

    Wypełnij wniosek o płatność i dostarcz go wraz z wymaganymi załącznikami. Pomoże Ci w tym Instrukcja wypełnienia wniosku o płatność dostępna na www.wnioski.wfos.szczecin.pl . Środki mogą zostać wypłacone maksymalnie w trzech transzach. Twoja inwestycja może zostać poddana kontroli, zarówno przed wypłatą środków dotacji, jak również po wypłacie – w tzw. okresie trwałości przedsięwzięcia.
  1. Okres trwałości przedsięwzięcia

    Okres trwałości przedsięwzięcia wynosi 5 lat od daty zakończenia przedsięwzięcia. W tym czasie nie możesz zmienić przeznaczenia budynku/lokalu z mieszkalnego na inny, nie możesz zdemontować urządzeń, instalacji oraz wyrobów budowlanych zakupionych i zainstalowanych w trakcie realizacji przedsięwzięcia, a także zainstalować dodatkowych źródeł ciepła, niespełniających warunków Programu.

COPYRIGHT Ⓒ 2022 WFOŚiGW w Szczecinie

  • Biuro Szczecin
  • ul. Solskiego 3
  • 71-323 Szczecin
  • tel: 91 48-55-100
  • fax: 91 48-55-101
  • kancelaria@wfos.szczecin.pl
  •  
  • Godziny urzędowania:
  • poniedziałek-piątek 8:00-15:00
facebook
twitter
youtube

Projekt i wykonanie Logicnet.pl - obsługa informatyczna firm, strony i sklepy internetowe Szczecin