Celem naboru jest podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, mającej na celu upowszechnianie wiedzy, aktywizację społeczną, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie postaw proekologicznych społeczeństwa (w tym dzieci i młodzieży) w zakresie tematyki: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Naborem objęte są zadania realizowane wyłącznie na terenie województwa zachodniopomorskiego i skierowane do jego mieszkańców.
„Fundusz Ekologii” – wydłużenie terminu naboru wniosków do dnia 30 kwietnia 2024 r.
Wychodząc naprzeciw rosnącemu zainteresowaniu Wnioskodawców realizacją projektów w ramach naboru wniosków w trybie ciągłym w ramach Programu Priorytetowego „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – część 2) Fundusz Ekologii” Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie postanowił wydłużyć termin naboru wniosków do dnia 30 kwietnia 2024 r. Wydłużyć okres kwalifikowalności kosztów do 30.09.2024 r.
Budżet programu wynosi 200.000,00 zł. Publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe i ponadpodstawowe mogą otrzymać 8 tys. zł na działania podnoszące poziom świadomości ekologicznej, np.:
- szkolenia,
- warsztaty,
- happeningi ekologiczne,
- wydarzenia plenerowe,
- koszty ich organizacji: wynajem sprzętu, sceno techniki, honoraria dla prowadzących, zakup materiałów na warsztaty, zakup nagród rzeczowych, materiałów informacyjnych
i promocyjnych.
Dofinansowaniu podlegają działania podnoszące poziom świadomości ekologicznej, mające na celu upowszechnianie wiedzy, aktywizację społeczną, budowanie społeczeństwa obywatelskiego i kształtowanie postaw proekologicznych dzieci i młodzieży, bezpośrednio i pośrednio trafiające do odbiorcy.
Katalog kosztów kwalifikowanych wydarzenia edukacyjnego:
- wynajem sprzętu, sceny,
- nagłośnienie,
- honorarium dla osoby prowadzącej,
- honoraria dla animatorów prowadzących warsztaty,
- koszty spektaklu/występu o tematyce wskazanej w Programie,
- zakup materiałów niezbędnych do prowadzenia warsztatów,
- zakup nagród rzeczowych w konkursach,
- poczęstunek dla uczestników wydarzenia (do 10 zł/os. nie więcej niż 1.000,00 zł),
- zewnętrzne koszty techniczne wydania publikacji i produkcji filmów,
- koszty informacji i promocji przedsięwzięcia,
- materiały promocyjno-informacyjne (gadżety),
- inne koszty niezbędne do realizacji zadania, każdorazowo zaakceptowane przez Zarząd.
Uwaga: wniosek wraz z kompletem załączników formalnych i merytorycznych, należy złożyć w jednym egzemplarzu w wersji papierowej oraz w wersji elektronicznej (na nośniku pendrive), zapisany w pliku umożliwiającym edycję danych.
Wnioski o dofinansowanie można składać bezpośrednio w sekretariatach Funduszu od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 albo przesyłać na adres:
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie
Biuro Szczecin
Solskiego 3, 71-323 Szczecin
lub
Biuro Koszalin
Zwycięstwa 111, 75-601 Koszalin